جستجو

تبلیغات


  تبلیغات شما در اینجا

آسیب های ناشی از فضاهای مجازی را می توان با تقویت فرهنگی بنیان خانواده ها کنترل کرد

  یکی از امتیازات شهرستان بهارستان این است که به شهرستان شور عاشورایی معروف است و با توجه به اینکه در آستانه ماه محرم قرار داریم شورای هیئات مذهبی با همکاری اداره تبلیغات اسلامی  همانند سالیان پیش اقدام به برگزاری همایش هیئات مذهبی شهرستان کرد.

  در سالهای گذشته مردم در این شهرستان با عشق و شور عاشورایی که دارند حضور پررنگی را در مراسم عزاداری محرم  و تجمعات مربوط به عاشورای حسینی  داشته وبرنامه های عزاداری باشکوهی را در تاکنون برگزار کرده اندکه امسال نیز پربارتر وپررنگ تر از قبل خو اهدبود.

  اجتماع عاشوراییان هر چه مردمی‌تر و خودجوش‌تر برگزار شود، تاثیرگذارتر است. نباید سلیقه وافکار شخصی افراد وارد اینگونه مراسمات شود چرا که جواب معکوس خواهد داد. مسئولین بایستی با توجه به  جایگاه اداری و سازمانی  خود تامین کننده امنیت، نظم و بستر ساز برگزاری مراسم باشند ولی خود مراسم را باید متولیان ومردم واگذار کنند.

  شورای هیئات مذهبی متولی اصلی برگزاری مراسمات مربوط به عزادارای حسینی هستند و باید هیئات مذهبی را درجهت بهتر برگزار کردن برنامه ، همه یاری کنند چرا که هدف اصلی همه ،کار برای امام حسین(ع) است.

  بنظر می رسد اگر قصد ایجاد فضاهای معنوی همراه با تقویت روحیه شادی در جامعه و تقویت بنیان اعتقادی و معنوی خانواده‌ها در جامعه  را داریم بایستی این وظیفه  را به شوراهای هیئات مذهبی واگذارکنند. امور فرهنگی مربوط به شورای هیئات مذهبی را نباید ارگان‌های دیگر به عهده بگیرند ویا افراد مسئول در آن قصد دخالت داشته باشند بلکه بایستی شورای هیئات مذهبی را تقویت کنند. چون این پتانسیل مردمی هست که همیشه حماسه می آفریند.فلذا شورای هیئات مذهبی نیز منتخب هیئات مذهبی هستند.

  ازجمله راهکارهایی که می تواند درهیئات اثر گذار باشد علاوه بر استفاده از علما در مجالس ،بینش ، تقوا ،گفتار،تسلط براهداف واقعه کربلا وآگاهی مداحان است که با استفاده از اشعارخوب  ونحوه بیان به بهترین نحو می توانند موثر واقع شوند واهداف کربلا را به روشنی بیان کنند تا امر به معروف ونهی از منکر بدرستی منتقل گردد.

  تقویت فرهنگ اسلامی ایرانی، توجه به مسئله عفاف وحجاب وآسیب های فضاهای مجازی وماهواره  اگر بدرستی انتقال یابد  می توان با نقش آفرینی هیئات مذهبی به نقطه مطلوبی رسید و از این سرمایه عظیم مردمی که با خلوص نیت حاضر می شوند باید درجهت اعتلای اخلاق اسلامی وتقویت معنویت در خانواده های بهره برد.

    خبرنگار و نایب رئیس شورای هیئات مذهبی شهرستان بهارستان 


  این مطلب تا کنون 21 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ شنبه 10 مهر 1395
  منبع
  برچسب ها : مذهبی ,هیئات ,شورای ,شهرستان ,تقویت ,بایستی ,هیئات مذهبی ,شورای هیئات ,فضاهای مجازی ,مذهبی شهرستان ,شورای هیئات مذهبی ,هیئات مذهبی شهرستان ,
  آسیب های ناشی از فضاهای مجازی را می توان با تقویت فرهنگی بنیان خانواده ها کنترل کرد

تبلیغات


  Ads

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز پنجشنبه 7 ارديبهشت 1396

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر